فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندی های صنعت ساختمان
صفحه اصلی عیب یابی و تعمیر کولر آبی

عیب یابی و تعمیر کولر آبی

چگونگی تعمیر کولر آبی

کولر آبی سردی هوا را از طریق تبخیر آب فراهم می کنند. این روش کار کردن کولر موجب صرفه جویی در انرژی در مقایسه با یک تهویه مطبوع می شود. شما باید کار تعمیر کولر آبی خود را حداقل یک بار در سال انجام دهید. برای تعمیر کولر آبی ، قطعات آن را از هم جدا کنید و مخزن داخل و داخل را تمیز کنید، قطعات مکانیکی را چک کنید و پد های را تغییر دهید.

تعمیر کولر آبی و مخرن

پانل های مو جود در کولر آبی را حذف کرده و پد های فیبر را بیرون بیاورید. خنک کننده را جدا  و آب را قطع و سپس پانل ها را حذف کنید. هنگامی که پانلها برداشته شوند، پد های استفاده شده فیبر را بیرون بیاورید. آب را از آن تخلیه کنید. اگر کولر آبی و بادی یکی است، افزونه تخلیه را باز و اجازه دهید آب را از بین ببریم. اگر هیچ افزونه وجود نداشته باشد، آب را با یک شلنگ خارج کنید.  اگر شما یک کولر بادی قابل حمل دارید، اطمینان حاصل شود که آب خارج از خانه و خارج از خانه خود را تخلیه شود. برای کولرهای مجهز به پنجره، شما می توانید آن را در پنجره نصب و آن را خارج از پنجره تخلیه کنید. شما همچنین می توانید آن را برای تعمیر و نگهداری جدا و سپس آن را در پنجره نصب کنید.

کولر آبی

با استفاده از یک قلم مو یا جارو سفت داخل آن تخلیه شود. پس از برداشتن آوار و خاک، از خلاء کوچکی استفاده شود که می تواند در سطوح مرطوب و خشک برای خلاء خاک استفاده شود. حوضچه ها کولر آبی می توانند در داخل ظرف آب قرار بگیرند. این می تواند باعث انسداد هایی شود که باعث خنک شدن دستگاه می شود و ممکن است باعث جلوگیری از چرخش آب شود. مخزن را با سرکه مخلوط و برای تمیز کردن مخزن آب، سرکه سفید خرد شده را داخل آن قرار دهید. اجازه بدهید سرکه یک ساعت در مخزن آب قرار بگیرد. شما همچنین می توانید مخزن آب را با صابون ملایم و آب گرم بشویید. خوب مخزن کولر آبی را بشویید. هنگامی که زمان گذشت، سرکه یا آب صابون را با یک سطل تخلیه و مخزن آب را پاکسازی کنید. برای تمیز کردن پایین مخزن آب  از یک برس یا پارچه خراش استفاده و اطمینان حاصل شود که تمام لکه ها را از بین ببرید و در صورت لزوم. بعد از تمیز کردن آب مخزن را با آب تمیز بشویید.

تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی

قطعات مکانیکی را بررسی کنید. در حالی که شما آن را از هم جدا کرده اید، از چند قطره روغن روان در موتور و فن استفاده کنید. از چند قطره استفاده شود تا قطعات را روان کنید. شما همچنین باید تسمه فن را بررسی و اطمینان حاصل کنید که تنش وجود دارد و آن ضعیف نیست. تسمه فن  باید حدود نیم اینچ حرکت کند. نصب پوشال ،  پوشال های جدید کولر آبی را از رول با استفاده از قیچی برش دهید. استفاده از پد های پوشال قدیمی که در ابتدا برای جلوگیری از شکل پد های جدید کشیده شد. پد های نصب را در همان محل هایی که آنها را برداشته اید نصب کنید. دوباره داخل مخزن کولر آبی آب بریزید اجازه دهید دوباره مخزن آب پر شود. پوشال هایی را که عوض کرده اید دوباره چک شود تا اطمینان حاصل شود که پانل ها به درستی وصل شده اند. سپس، خنک کننده را به عقب وصل کنید و آن را روشن کنید. اطمینان حاصل کنید که پمپ و فن کولر آبی شما کار می کنند.

سرویس کولر آبی

تمیز کردن کولر آبی

در خارجی را پاک کنید. هر چند هفته، باید محیط خارج از آن را تمیز کنید. دستگاه را خاموش و برای تمیز کردن خارج از واحد از یک پارچه مرطوب استفاده کنید. فقط از آب استفاده کنید. از مواد شیمیایی خشن استفاده نکنید که ممکن است باعث آسیب سطح خارجی کولر آبی شما شود. هر چند ماه یکبار پد را چک شود. پد های خنک کننده ممکن است فقط نیاز به تغییر دو بار در هر سال، یک بار در آغاز فصل و یک بار در اواسط فصل داشته باشند. با این حال، پد ممکن است سریعتر از بین برود. اگر  خنک کننده بوی بدی داشته باشد یا اگر کیفیت آب پایین تر باشد، ممکن است نیاز به جایگزینی پد های بیشتر باشد. هر چند ماه یک بار پد ها را بررسی  و اگر نیاز به تعمیر کولر و یا تعویض داشتند آن را انجام دهید.
هنگامی که در حال استفاده از کولر آبی نیستید، مخزن خاموش شود. در طول ماه های سردتر، شما احتمالا از تعمیر کولر آبی استفاده نمی کنید. اطمینان حاصل کنید که خنک کننده در حال استفاده نیست که تمام سیستم را خاموش کنید. کولر آبی را خاموش و آن را جدا و آب کولر آبی را قطع و سپس تمام آب را تخلیه کنید.

تعمیر کولر

روغنهای ضروری را برای خنک کردن بوی بد اضافه کنید. تعمیر کولر آبی می توانند بوی دلپذیری داشته باشند. مخلوط کردن 15 قطره اسانس معطر، مانند لیمو، اسطوخودوس یا نخود سیاه یا مخلوطی از روغنهای ضروری، میتواند باعث بوجود آمدن بوی سردکننده خوبی شود. روغنهای اسانس را با سرکه مخلوط و آن را در یک بطری اسپری بگذارید. پس از تمیز کردن، مخلوط اسانس ضروری را به  خلال آب اسپری کنید. شما می توانید برای تعمیر کولر آبی خود با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما کار تعمیر کولر آبی شما را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.

کولر آبی | عیب یابی و تعمیر کولر آبی | سرویس کولر آبی | سرویس کار کولر
کولر آبی | عیب یابی و تعمیر کولر آبی | سرویس کولر آبی | سرویس کار کولر

مطالب مرتبط با نیازمندی های صنعت ساختمان