فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندی های صنعت ساختمان
صفحه اصلی چگونه یک خانه رویایی بسازیم؟

چگونه یک خانه رویایی بسازیم؟

مرحله اول- پیدا کردن مکان مناسب برای ساختن خانه

یک مکان مطلوب برای خانه خود انتخاب کنید. در هنگام پیدا کردن محل مناسب برای ساخت خانه خود، عوامل متعددی وجود دارد. فکر میکنید در مورد مکانهایی که میخواهید بلند مدت زندگی کنید و موارد ذیل را در نظر داشته باشید:
آب و هوا باید برای ایجاد سیل، طوفان، گرما شدید، سرد و سایر شرایط آب و هوایی و شرایط آب و هوایی، باید ملاحظات خاصی صورت گیرد.
پایداری زمین خانه های ساخته شده بر روی شن و ماسه مادی، خاک های مکی یا زمین های غیرمتمرکز دیگر، احتمالا طی یک دوره کوتاه مدت از بین می روند، مگر اینکه آنها در بنیادها یا پیلهای خاص ساخته شوند.
در دسترس بودن خدمات اگر قصد دارید برق، آب آشامیدنی، تلفن و سایر امکانات را داشته باشید، مطمئن شوید که این سرویس دهندگان این ابزار را در محل شما ارائه می دهند.
زیرساخت جامعه اگر قصد دارید فرزندان خود را افزایش دهید یا بچه داشته باشید، اطمینان حاصل کنید که مدارس با کیفیت خوب در دسترس هستند. بررسی کنید که آیا در نزدیکی پلیس هستید تا از شما در برابر جرم محافظت کند، به فاصله ای که باید برای خرید کالاهای اساسی سفر کنید، و آیا کمک های پزشکی در این نزدیکی است.

 

اموالی را که میخواهید بسازید را خریداری کنید و  انتخاب کنید. این ممکن است مانع شما باشد، بسته به هزینه و بودجه موجود شما باشد. ساخت یک خانه یک فرایند گران است، اما خرید ملک مناسب نیز یک سرمایه گذاری بزرگ است که همانند خانه سازی مهم است. تصميم بگيريد که چطور ميخواهيد پروژه ساختمان خود را  پيش ببريد و اين روند را با زمين آغاز کنيد.
برخی از سازندگان خانه تصمیم می گیرند که وام ساختمانی برای خرید زمین و تأمین بودجه برای پروژه ساختمانی بگیرند. این به شما مربوط می شود که قراردادی را با یک سازنده یا پیمانکار وارد کنید و قبل از وام باید رزومه سازنده را ارزیابی کنید و به عنوان یک قرارداد بین شما و سازنده و همچنین منبع تامین مالی پروژه مورد استفاده قرار گیرد. برای انجام این کار باید منتظر بمانید تا قبل از خرید زمین، یک سازنده را استخدام کنید و آنرا بررسی کنید.

 

مسائل دسترسی را در نظر بگیرید. در مقیاس های بزرگ، به ویژه، اگر به ماشین برای حمل و نقل نیاز دارید، باید مسیر را برای یک ماشین بزرگ قابل استفاده مشخص کنید. به هر ناحیه ای که دربرف های زمستانی یا باران های تابستان سنگین می آید، چگونه در راه ها تابلو های نصب شده روی چشم انداز تاثیر می گذارد و اینکه آیا مسیر راه با آب و برق زیرزمینی مواجه خواهد شد، نگاه کنید.
توجه ویژه ای به نحوه آب سطحی کنید که اموال را از بین می برد. هر تلاشی باید انجام شود تا آب از راه دور خارج شود. این ممکن است نیاز به قرار دادن لوله ها یا لوله ها در زیر راهرو برای جلوگیری از  امتداد دو طرف باشد.

 

مرحله دوم - خانه خود را طراحی کنید

خانه خود را طراحی کنید یا با یک معمار مشورت کنید. معماران و مهندسین دارای آموزش ویژه و سالها تجربه در طراحی خانه ها هستند و برای اکثر احتیاجات مورد نیاز برای صاحب ساختمان و منطقه طرح و نقشه دارند. صرف نظر از اینکه کار خود را متوقف کنید یا تصمیم بگیرید که خودتان  طراحی کنید، خانه ای که ساخت می کنید برای خودتان ساخته خواهد شد، بنابراین شما باید از پروسه طراحی دقیق آگاهی داشته باشید .
قبل از استخدام یا مشورت معمار، می توانید بدانید که خدمات مدیریتی ممکن است یک شرکت ارائه دهد. برخی از شرکت های معماری با استخدام پیمانکارانی که می دانند و اعتماد دارند، کمک می کنند، همچنین با مشورت و بررسی کار پیمانکار را در جریان می گذارند و تجدیدنظر و تکمیل لازم را به عنوان پیشرفت کار انجام می دهند. این می تواند  آرامش بخش در روند طراحی باشد. 
قبل از ساختن، شما باید برنامه های خود را برای تصویب به کمیسیون ساختمان شهر یا شهرستان ارسال کنید. به استثنای اینکه شما یک معمار با تجربه هستید، طراحی نقشه های تولیدی لازم در مقیاس و مشخصات مهندسی مورد نیاز برای تایید بسیار مشکل است. برای صرفه جویی در وقت، انرژی و پول، توصیه می شود با یک حرفه ای مشورت کنید و در کنار آنها کار کنید تا خانه ای را که می خواهید طراحی کنید.

فضای زندگی را طراحی کنید. بخش سرگرم کننده طراحی یک خانه تصور زندگی جدید شما در فضای جدید خود است. زمان صرف کنید برای تحقیق در مورد برنامه های طبقه بندی شده  و پیش طراحی شده برای الهام گرفتن و استفاده از آنها به عنوان یک راهنما برای طراحی فضای خود . راهنماهای ساختمان خانه معمولا به طور رایگان در دسترس هستند.  با توجه به تعداد اتاقهایی که می خواهید، تعداد اتاق خواب هایی که برای خانواده تان لازم است، و به  نوع سبک زندگی خود در اتاق هایی که بیشتر وقت خود را صرف می کنید، فکر کنید.
اتاق های خواب: برای یک خانه ی خانوادگی که احتمال اضافه شدن فرزندان وجود دارد، به یاد داشته باشید ساده تر است که در طول ساخت اولیه، یک اتاق را اضافه کنید تا اینکه مجددا تجدید ساخت یا بعدا آن را بسازید. اگر در حال حاضر فقط 2 اتاق خواب دارید، ممکن است یک اتاق اضافی برای دفتر، ذخیره سازی یا حتی ناتمام و غیر مسکونی تا زمانیکه مورد نیاز شود، استفاده شود.
حمام: به لحاظ عملی، یک حمام در تقریبا هر شرایطی کافی است، اما اگر خانه برای چندین نفر باشد،  برای راحتی بیشتر داشتن دو یا چند حمام نیز ارزش مجدد فروش را در ذهن  خریدار خانه  افزایش می دهد.
اتاق های ویژه : در نظر بگیرید اگر سبک زندگی شما نیاز به اتاق مناسب برای کارهای ویژه مانند ناهار خوری رسمی، فضای اداری، مدرسه یا اتاق بازی داشته باشد.

 

چگونه یک خانه رویایی بسازیم؟
چگونه یک خانه رویایی بسازیم؟

مطالب مرتبط با نیازمندی های صنعت ساختمان