فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندی های صنعت ساختمان
صفحه اصلی لوله کشی آب و گاز ساختمان

لوله کشی آب و گاز ساختمان

لوله کشی

لوله کشی هر سیستمی است که مایعات را برای طیف وسیعی از برنامه ها انتقال می دهد. لوله کشی از لوله ها، سوپاپ ها، اتصالات لوله کشی، مخازن و دستگاه های دیگر برای انتقال مایعات استفاده می کند. گرمایش و خنک کننده (HVAC)، حذف زباله و آب آشامیدنی، یکی از رایج ترین موارد استفاده از لوله کشی است، اما به این برنامه ها محدود نمی شود. این کلمه از لاتین برای سرب، plumbum، به عنوان اولین لوله های موثر استفاده شده در دوران رومی، سرب لوله ها است. در دنیای توسعه یافته، زیرساخت های لوله کشی برای بهداشت عمومی و بهداشت بسیار مهم است.  بطری های معدنی و لوله های پلاستیکی لوله کش نیستند، هرچند که آنها بخشی از تجارت خود را با لوله های کاری کار می کنند، اما کار آنها می تواند شامل برخی از لوله کشی ها باشد.

لوله کشی آب ساختمان

لوله کشی در طی تمدن های باستانی مانند یونانی، رومی، فارسی، هند و شهرهای چینی بوجود آمده است؛ زیرا آنها حمام های عمومی را توسعه داده و نیاز به آب آشامیدنی و فاضلاب را برای تعداد بیشتری از مردم فراهم می آورند. لوله های لوله کشی زمینی استاندارد با استفاده از فلنج های گسترده ای که از آسفالت برای جلوگیری از نشت ها استفاده می شود، در سال های 2700 پیش از میلاد در شهرک های شهری شهرداری دره دره ای ظاهر شده است. رومی ها از کتیبه های سرب استفاده می کردند تا از سرقت آب جلوگیری کنند. کلمه "لوله کش" از امپراتوری روم است. لاتین برای سرب plumbum است. سقف رومی از سرب در لوله ها و لوله های تخلیه استفاده می شود [9] و برخی نیز با سرب پوشیده شده بودند، سرب نیز برای لوله گذاری و حمام استفاده می شد.

لوله کشی گاز ساختمان

لوله کشی در رم باستان به ریشه قدیم رسیده است که نشان از معرفی سیستم های گسترده ای از آبراهه ها، حذف فاضلاب کاشی و استفاده گسترده از لوله های سرب است. با افتادن رم، آب و فاضلاب ركود شدید یا بیش از 1000 سال طول كشید. بهبود بسیار آهسته بود، با پیشرفت کارایی کمی تا زمان رشد شهرک های پرجمعیت مدرن در دهه 1800. در طول این دوره، مقامات بهداشت عمومی شروع به فشار آوردن برای سیستم های دفع زباله های بهتر برای نصب، برای جلوگیری و یا کنترل بیماری های اپیدمی. قبلا، سیستم دفع زباله صرفا شامل جمع آوری زباله و تخلیه آن بر روی زمین و یا به یک رودخانه بود. در نهایت توسعه سیستم های جداگانه، زیرزمینی و فاضلاب، فاضلاب باز و فاضلاب باز را از بین برد.

لوله کشی ساختمان

امروزه اکثر شهرهای بزرگ به دفع مواد زائد جامد به گیاهان تصفیه فاضلاب جهت جداسازی و تا حدی تصفیه آب قبل از تخلیه به جریانات و دیگر اجسام آب می پردازند. برای استفاده از آب آشامیدنی، لوله های گالوانیزه آهن در ایالات متحده از اواخر دهه 1800 تا اوایل سال 1960 اتفاق می افتاد. پس از آن دوره، لوله مس با استفاده از اتصالات گازی، اولین مس مس با اتصالات گازی، و سپس با لوله های مس سفت و سخت مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از سرب برای آب آشامیدنی به شدت پس از جنگ جهانی دوم به علت افزایش آگاهی از خطرات مسمومیت سرب کاهش یافته است. در این زمان، لوله های مس به عنوان یک جایگزین بهتر و ایمن تر برای لوله های سرب معرفی شدند.

منبع source

لوله کشی | لوله کشی ساختمان | لوله کشی گاز | لوله کشی آب ساختمان
لوله کشی | لوله کشی ساختمان | لوله کشی گاز | لوله کشی آب ساختمان

مطالب مرتبط با نیازمندی های صنعت ساختمان