فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندی های صنعت ساختمان

بازسازی ، نوسازی، زیباسازی ساختمان ها

بعد از گذشت زمان زیاد از ساخت منزل بازسازی ساختمان و منزل دغدغه ی مهمی می شود. باید بدانید که اگر کار بازسازی ساختمان،  اصولی و درست انجام نشود باعث دردسر می شود. کار مرمت و بازسازی ساختمان معمولا بر روی دیوار های داخلی که دارای نم هستند انجام میشود اما قابل ذکر است که مقاوم سازی ستون ها ، زیبا سازی فضای داخلی، تعویض درب ها و پنجره ها، تعویض کابینت و تجهیزات آشپزخانه و .. هم می توانند جرئی از بازسازی ساختمان باشند. 

در بازسازی و مرمت دیوار های دارای نم، در ابتدا باید گچ روی دیوار را انقدر بکنیم تا به اجر های دیوار برسیم و سپس ابتدا با قیر و یا ایزوگام دیوار را در مقابل نم مقاوم کنیم و سپس مجددا بر روی آن گچ بکشیم. 

در بازسازی ساختمان حتما به سقف توجه ویژه داشته باشید. میتوانید با استفاده از سقف کاذب یا سقف های کناف نمای زیبایی به سقف خانه خود بدهید. سقف های کاذب همچنین قابلیت های بسیار خوبی نیز دارند مثلا میتوان سیم کشی ها و لوله کشی های ساختمان را از داخل این سقف های کاذب عبور داد تا در معرض دید اهالی منزل و مهمانان نباشند . و همچنین با استفاده از این سقف ها می توان جلوه ها و روشنایی را در هرکجای سقف ایجاد کرد. 

این سقف های کاذب مهمولا برای ادارات و ساختمان های آموزشی پر کاربردتر هستند اما در منزل هم میتوانند جای داشته باشند. 

 

در تعویض درب و پنجره ها حتما دقت کنید که از درب و پنجره های دوجداره یا upvc استفاده کنید چرا که هم نمای زیبایی برای ساختمان دارند هم بشدت در تاثیر مصرف انرژی موثر می باشند. 

 

در بازسازی و مرمت حمام و سرویس بهداشتی یکی از نکات مهم شیرالات می باشند. دقت کنید که شیرالاتی را تهیه کنید که حتما دارای نشان استاندارد باشند و برای مورد استفاده ی شما ساخته شده باشند مثلا شیرالات اداری را برای منزل تهیه نکنید. کارخانه ها معمولا شیرالات را در ست های چهارتایی بسته بندی میکنند و شما با خرید یک ست می توانید تمام شیرالات حمام و سرویس بهداشتی خود را تعویض کنید. 

 

برای زیباسسازی دیوار های داخلی ساختمان هم میتوان از نقاشی استفاده کرد هم کاغذ دیواری هایی که جلوه ی جذابی دارند. در خرید کاغذ دیواری دقت کنید که کاغذ دیواری بی کیفیت نخرید و همچنین کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که روشن هستند و بارتاب نور بهتری دارند.